Fajčením v aute sa zanášajú sklá povlakom, ktorý nadväzne na to zhoršuje výhľad z vozidla. Popol, ktorý občas odpadne z cigarety, môže poškodiť čalúnenie sedadla. Napriek týmto rizikám fajčiari v aute pokojne fajčia svoje cigarety naďalej. Teda vedome idú proti sebe.
Aký osud asi čaká výmysly eurobyrokratov z Bruselu, ktorí nanucujú verejnosti obal cigariet pokryť odpudzujúcimi obrázkami? Naivne sa nazdávajú, že to fajčiarov od ich zlozvyku odradí. Ale veľmi sa mýlia. Dokonca nepomôže ani zjednotenie škatuliek – akurát, že spotrebiteľ potom už vôbec nerozozná kvalitu obsahu. Čo sa zlepší po takýchto neuvážených opatreniach? Nič. NIČ!
Fajčiari budú fajčiť a otravovať ovzdušie vždy a všade, bez ohľadu na okolie a svoje zdravie. Ba neodpustia si nikotín ani na prechádzke v lese, v aute a podobne. Aby sa nemuseli pozerať na varujúce obrázky – jednoducho si škatuľku cigariet vložia do obalu. Znova sa vrátia do módy tabatierky, známe už roky pred druhou svetovou vojnou.
Opäť sa presviedčame, že čo prichádza z Európskej komisie, neraz hraničí s naivitou a len zbytočne pomáha bujnieť byrokracii. Asi aby ľudí odpútali od skutočných problémov. Smernica proti fajčiarom navyše mieri v prípade Slovenska trošku vedľa cieľa; v našej krajine je podiel fajčiarov k počtu obyvateľov okolo 23 % a ten patrí v Európskej únii k najnižším.
Celá debata | RSS tejto debaty